English    Русский

Обкладинка книги "Башир Рамєєв. Від Уралу до "Уралів""

Башир Рамєєв. Від Уралу до "Уралів".
Борис Малиновський, Анна Бєлкіна

К., 2014, 112 стор. Книгу видано російською мовою

Анотація

Книга розповідає про життя та творчість Башира Іскандаровича Рамєєва (1918-1994) - одного з піонерів радянської комп'ютерної промисловості, головного конструктора найбільш широко застосовуваних в Радянському Союзі комп'ютерів перших поколінь сімейства "Урал", котрий обгрунтовував перехід до ряду вітчизняних засобів на інтегральних схемах. На превеликий жаль в СРСР на початку 1970-х років було прийнято адміністративне рішення про копіювання та виробництво застарілої на 10 років американської комп'ютерної системи ІBM 360. Б.І.Рамєєв оцінив це рішення як "жахливу помилку". Час підтвердив його правоту - трагічний поворот на копіювання застарілої техніки завдав вітчизняному комп'ютеробудуванню величезної шкоди.

Дитинство і юність майбутнього вченого пройшли на Уралі. Його батько - син багатого золотопромисловця, відомого в Башкортостані і як поета, загинув у сталінських таборах.

У книзі вперше публікуються листи отримані Баширом від заарештованого батька, який знаходився в таборі, лист молодого Рамєєва Сталіну, документ про посмертну реабілітацію батька Рамєєва, а також спогади про Башира Іскандаровича його внучки А.М.Бєлкіної.

Незважаючи на все пережите сивий Урал, з його унікальною природою, назавжди залишився в пам'яті Башира Іскандаровича. Створені його талантом комп'ютери стали "Уралами". Це відтворено і в назві книги - "Від Уралу до "Уралів", присвяченої його 100-річному ювілею.


К., 2014
© Б.М.Малиновський, А.М.Бєлкіна, 2014