Модулі ЕОМ "Карат"
Блок магнітного оперативного запам'ятовуючого пристрою
Модулі ЕОМ "Карат"

"...Розроблене у науково-виробничому об'єднанні "Квант", під керівництвом Вілена Миколайовича Плотнікова, сімейство комп'ютерів "Карат" - перше у Радянському Союзі одержало широке використання у радіоелектронних системах військово-морського флоту. Відмінною ознакою цих комп’ютерів була надійність: найважливіший показник досконалості комп'ютерів (електронних обчислювальних машин - ЕОМ) - наробіток на одну відмову складав для перших "Каратів" понад 2 000 годин (майже 100 днів), а для наступних модифікацій понад 10 000 годин (майже 5 років!). На початку 1970-х років ці цифри здавалися фантастичними. Але саме така надійність була потрібна для ЕОМ, встановлюваних на судах надводного та підводного флоту, що працюють в умовах високої вологості, значних перепадів температур, вагового перевантаження. "Карати" витримали іспити - багато зразків пропрацювали на кораблях по 10-15 років не маючи жодної відмови або збою!
Перші "Карати" були створені в 1969-1972 рр. Всього в "Кванті" було розроблено 15 модифікацій комп'ютерів сімейства "КАРАТ". Підготовлено програмне забезпечення об'ємом близько 5 млн. команд. За ці роки заводами України і Росії було випущено близько 2 000 машин! Вони були використані у системах шістдесятьох типів..."

Блок магнітного оперативного запам'ятовуючого пристрою комп'ютера "Карат" у розгорнутому вигляді. Видно куб пам'яті й мікросхеми "Вардува", "Ветла", "Исполин" та інші.
Касета процесора
Модулі ЕОМ "Карат"

Касета процесора комп'ютера "Карат" у розгорнутому вигляді. Видно багатокристальні мікросхеми "Вардува" (серія 240). 1971 р.

Модулі ЕОМ "Карат КМ-Е"
Пристрій обміну і переривання
Пристрій обміну і переривання ЕОМ "Карат КМ" 21 k
Процесор
Процесор ЕОМ "Карат КМ" 22 k
Постійна та оперативна пам'ять
Постійна та оперативна пам'ять ЕОМ "Карат КМ" 24 k
Комп'ютери ряду "Карат" призначались для розв'язання задач у складі систем опрацювання інформації, керування та контролю
ЕОМ ряду "Карат КМ-1Б". Прилад МР4.10. Головний конструктор спеціалізованих електронних обчислювальних машин "Карат" В.М.Плотніков та заступник головного конструктора з програмного забезпечення С.І.Довгаль