В.Н.Плотніков  18 k
Вілен Миколайович Плотніков, 1960 рік
В.М.Плотніков (1930-2000) - головний конструктор сімейства спеціалізованих комп'ютерів "Карат" для озброєння, спостереження та навігації військово-морського, надводного та підводного флотів, а також систем навігації торгівельного флоту колишнього СРСР. Cамобутній художник, знавець літератури, театра, музики, любив життя та був доброзичливим до людей, мав дар наукового прогнозування та точної оцінки перспектив розвитку обчислювальної техніки.

Вілен Миколайович Плотніков народився 31 січня 1930 року. У 2020 році Головному конструктор ЕОМ "Карат" виповнилося 90 років. Пам'ять про нього залишилася в серцях усіх, хто знав цю чудову Людину.

Розділ з книжки Бориса Миколайовича Малиновського "Нариси з історії комп'ютерної науки і техніки в Україні", присвячений Вілену Миколайовичу Плотнікову. (Київ, "Фенікс", 1998 р.)

"...Розроблене у науково-виробничому об'єднанні "Квант", під керівництвом Вілена Миколайовича Плотнікова, сімейство комп'ютерів "Карат" - перше у Радянському Союзі одержало широке використання у радіоелектронних системах військово-морського флоту. Відмінною ознакою цих комп'ютерів була надійність: найважливіший показник досконалості комп'ютерів (електронних обчислювальних машин - ЕОМ) - наробіток на одну ві