В.Н.Плотніков  18 k
Вілен Миколайович Плотніков, 1960 рік
В.М.Плотніков (1930-2000) - головний конструктор сімейства спеціалізованих комп'ютерів "Карат" для озброєння, спостереження та навігації військово-морського, надводного та підводного флотів, а також систем навігації торгівельного флоту колишнього СРСР. Cамобутній художник, знавець літератури, театра, музики, любив життя та був доброзичливим до людей, мав дар наукового прогнозування та точної оцінки перспектив розвитку обчислювальної техніки.

"...Розроблене у науково-виробничому об'єднанні "Квант", під керівництвом Вілена Миколайовича Плотнікова, сімейство комп'ютерів "Карат" - перше у Радянському Союзі одержало широке використання у радіоелектронних системах військово-морського флоту. Відмінною ознакою цих комп'ютерів була надійність: найважливіший показник досконалості комп'ютерів (електронних обчислювальних машин - ЕОМ) - наробіток на одну відмову складав для перших "Каратів" понад 2 000 годин (майже 100 днів), а для наступних модифікацій понад 10 000 годин (майже 5 років!). На початку 1970-х років ці цифри здавалися фантастичними. Але саме така надійність була потрібна для ЕОМ, встановлюваних на судах надводного та підводного флоту, що працюють в умовах високої вологості, значних перепадів температур, вагового перевантаження. "Карати" витримали іспити - багато зразків пропрацювали на кораблях по 10-15 років не маючи жодної відмови або збою!
Перші "Карати" були створені в 1969-1972 рр. Всього в "Кванті" було розроблено 15 модифікацій комп'ютерів сімейства "КАРАТ". Підготовлено програмне забезпечення об'ємом близько 5 млн. команд. За ці роки заводами України і Росії було випущено близько 2 000 машин! Вони були використані у системах шістдесятьох типів..."
Станіслав Олексійович Моральов, Іван Васильович Кудрявцев на зустрічі в підшефній школі з учнями та педагогами Розробники ЕОМ "Карат" з представниками Військово-морського флоту СРСР